Başarı Hikayeleri

Bir Başarı Öyküsü Yağmur KIYAK

Buldan Ticaret Odasının öncülüğünde açılmış olan girişimcilik kursuna katıldım. Kursa katılma amacım insanların hayatları boyunca ki en özel günlerini daha özel ve güzel kılmaktı. Bu amaçla soy ismimden yola çıkarak “ KIYAK ORGANİZASYON “ isimli düğün-sünnet-kına gecesi vb. mekân süsleme ve organizasyon işletmemi kurdum.
Önümüzdeki yaz döneminde 5. Yılımıza gireceğimiz organizasyon işimizi her geçen gün daha da geliştirerek yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. Düğün sahiplerinden aldığımız olumlu geri dönüşlerde bizi işimize daha sıkı sarılmaya ve her geçen gün daha da sevmeye teşvik ediyor. Buldan Ticaret Odasına bu kursu açarak bizlere yol açtığı için, müşterilerimize de bizleri tercih ettikleri için teşekkür ediyoruz.

 

Betül-Barış Demir.....Bir Başarı Öyküsü.
Anadolu Meslek Lisesi, Yiyecek içecek hizmetleri bölümünden mezunum. Mezuniyetimden sonra İzmir'de pastacılık ve pastane işletmeciliği üzerine yaklaşık beş yıl gerek çalışan gerekse yönetici konumunda deneyim kazandım. Deneyimlerimden girişimci olarak faydalanmak amacıyla KOSGEB-İŞKUR grişimcilik kursunu bitirerek KOGEB'in girişimcilik hibesine hak kazandım. Ancak özel nedenlerden ötürü hayatımı İzmir' de değil Buldan' da  sürdürmeye karar verdim. Buldan'a taşınma kararımdan sonra, Buldan'daki yakınlarımın tavsiyesi ile Buldan Ticaret Odası Başkanı Sn. Halil BAŞTÜRKMEN ile birden fazla kez görüşme yaptım. Bu görüşmelerde Sayın Baştürkmen'in tavsiyelerine uyarak işyerimin konseptini belirledim. Hatta pastanemin isminin konulmasında bile ticaret odası başkanımızın önerisini değerlendirdim.  (Bu arada "SARAYLI" ismi eski bir Buldan tatlısının ismidir) Yine aynı şekilde iş planımın hazırlanmasında ve KOSGEB'e sunum aşamasında sık sık Odamızı ziyaret ederek desteklerini aldım.
Bugün işletmem, Buldan'ın ihtiyaçlarına cevap verme yolunda hızla gelişmektedir. Buldanlıların işletmemize göstermiş olduğu ilgiden ötürü Buldanlılar'a, bu işi kurarken verdikleri rehberlik hizmetinden ötürü de Buldan Ticaret Odasına teşekkür ederim.


Samet Baştürkmen....Bir Başarı Hikayesi....
2013 Taihinde Buldan Ticaret odasının açmış olduğu KOSGEB-İŞKUR Uygulamalı girişimcilik kursuna katıldım. Kursun bitiminde  aileden gelen tekstil işine kendi adıma bir şirket kurarak girmeye karar verdim. Kursata öğrenmiş olduğum yöntemler ile pazar araştırması yaparak ev tekstili alanında Buldan' daki mevcut kapasitemizi değerlendirmeye karar verdim. My Home Tekstil  isimli şirketi kurarak, Buldan da üretimini yaptırdığım ev tekstili ürünlerini  El Oya markası ile tüm Türkiye' de müşterilerin beğenisine sundum. 
 
Yurtiçinde başarılı olan markamı yurtdışına da açma kararı vermemle, yurtdışı pazar arayışlarına girdim ve 2015  tarihinde  İngiltere'de bir mağaza açtım. Şu anda bu mağazam ile İlgiltere pazarında oldukça muaffak olmuş durumdayız. Hedefimiz bu ülkede zincir mağazalar açarak Buldan ev tekstili ürünlerini uluslararasılaştırmaktır.Bir Başarı Öyküsü Emel Tekinaslan
2016  Yılından  Buldan Ticaret odasının açmış olduğu KOSGEB-İŞKUR Uygulamalı girişimcilik kursuna katıldım. Kursun bitiminde  almış oldum kararla çalışmış olduğum iş yerinden ayrılarak Adıyaman Çiğ Köftecisini faaliyete geçirdim.Asıl amacım daha fazla büyüyebilmek..