19 Mayıs Atatürk’ ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz.

19 Mayıs Atatürk’ ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz.

19 Mayıs 1919 tarihi emperyalist güçlere karşı başlatılan,  Atatürk'ün kimliğinde Türk Ulusunun onuruyla yaşama iradesini ortaya koyduğu tarihtir. Bağımsızlık ve özgürlük meşalesinin yakıldığı, Ulusumuza yakışır çağdaş, demokratik, laik, hukukun üstünlüğünü ve insan hakları kavramını esas alan Devlet ve Cumhuriyet rejimimizin kuruluş tohumunun yeşerdiği, Türk Ulusunun Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde makus talihini yendiği gündür. Kurtuluş savaşının başladığı günü simgeleyen 19 Mayıs’lar bu nedenle bayram olarak kutlanmaktadır.

Büyük Önder’imiz; ‘fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir gençlik yetiştirmek’ ideali ile Cumhuriyetimizi gençlere emanet etmiştir. Bugün bu emanete her zamankinden daha çok sahip çıkmamız gereken koşulları yaşamaktayız. Atatürk’ün emanetine sahip çıkan Ulusumuz ve Türk Gençliği’nin, Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacağına inancımız tamdır.

Bu inanç ve kararlılık  ile Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve rahmetle anıyor; 19 Mayıs Atatürk’ ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz. Saygılarımızla.