Babalar Günümüz Kutlu Olsun.

Babalar Günümüz Kutlu Olsun.

Fedakâr, cömert, anlayışlı, şefkat dolu babalarımızın ve annelerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Annelerimiz kadar üzerimizde hakkı olan babaların rızasını kazanmak, onlara hak ettikleri vefayı göstermek, her evladın temel görevi olmalıdır. Toplumun temeli ailedir ve bu temeller anne ve babalar tarafından atılır. Aile gibi kutsal değerlerimizin korunmasında, milli ve manevi değerlerimizin yeni nesillere aktarılmasında babalarımızın büyük sorumluluğu bulunmaktadır. Fedakârca çalışarak bir aile inşa eden ve ailesi için pek çok zorluğa göğüs geren babalarımızın evlatları üzerindeki hakkı ölçülemeyecek kadar çoktur.
Anneler Günü’nde ve Babalar Günü’nde olduğu gibi, bu özel günleri anlamlı bulmakla beraber, anne ve babalarımızı sadece tek bir gün değil, onların kıymeti her an bilinmeli; her gün, anneler ve babalar günü gibi değerlendirilmelidir. Zira, bu değerli varlıklarımıza verdiğimiz değeri sadece bir güne sığdırmak, onların emeklerinin karşılığı asla olamayacaktır.
Bu anlamlı gün vesilesiyle başta şehit babaları olmak üzere bütün babaların Babalar Günü’nü kutluyor, vefat eden babalarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Bu güzel günün, babalarımızın kıymetini bilmemize vesile olmasını bir kez daha temenni ediyor; sağlıklı ve mutlu uzun ömürler diliyorum.

Buldan Yönetim Kurulu Başkanı Halil Baştürkmen