DEĞİŞEN DÜNYAYI YAKALAMAK İÇİN

DEĞİŞEN DÜNYAYI YAKALAMAK İÇİN

Buldan Ticaret Odası Olarak Değişen Dünyayı Yakalamak İçin "Öğrenmek" Zorundayız Konferansına Katıldık.


24-25-26 Nisan 2015 tarihlerini kapsayan Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’ne katılan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, dünyanın büyük bir hızla değiştiğine vurgu yaparak, “Beşikten mezara kadar hepimiz eğitime ve öğrenmeye mecburuz. Çünkü hayat o kadar hızlı akıyor ve dünya değişiyor” diye konuştu.​

Hisarcıklıoğlu Bilgilendirme Semineri’ne katılan meclis üyelerine hitabında, ‘insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır’ sözünü hatırlatarak, bu sözü düstur edindiklerini ve insanlara faydalı olabilecek makamların aslında bu amaca ulaşmak için büyük fırsatlar olduğunu söyledi. Bu makamların fedakarlık makamları olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu “İşinizden, ailenizden, eşinizden, çocuğunuzdan, arkadaşlarınızdan fedakarlık edersiniz. Ben karşılığının öbür tarafta olduğuna inanıyorum. Bu makamlar insanlara faydalı olabilmek için birer fırsattır” dedi.

 

Birlik ve beraberlik vurgusu yapan M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “TOBB’in bir başarısı varsa bu hepimizindir. Birlik ve beraberliğimizindir” diye konuştu. Herkesin farklı düşüneceğini ancak sonrasında ortak akılda buluşarak birlikte hareket etmek gerektiğini belirten Hisarcıklıoğlu, şehirlerin ve ülkenin zenginliği için bu gerçeği gözardı etmemek gerektiğini anlattı. TOBB Başkanı Hisarcıkloğlu ekonominin en büyük güç olduğunu belirterek, “İstediğiniz kadar politik, istedeğiniz kadar askeri gücünüz olsun ekonomik gücünüz çok önemli” diye konuştu.