Dış Ticaret Eğitimi Gerçekleştirildi.

Dış Ticaret Eğitimi Gerçekleştirildi.

Buldan Ticaret Odası Buldan’ın  ihracat sektörünün gelişmesi amacıyla dış ticaret eğitimi düzenledi. Eğitim Dış Ticaret Uzmanı Hakan Akın tarafından verildi. Eğitime çok sayıda firmanın yetkilisi ve dış ticaret alanında kariyer hedefleyen kişiler katıldı

Pamukkale Üniversitesi Buldan Meslek  Yüksekokulu'nun Bilgisayar labaratuvarı  ’nda gerçekleştirilen eğitimde İhracatta ülke ve ürün belirlenmesinin önemli olduğunu hedef pazara ve müşterilere yönelik hareket edilmesi gerektiği anlatıldı. Fethiye’de yaşayan İngilizlerin kendi ülkelerinde Türkiye propagandası yaptığını ifade eden Akın bu nedenle İngiltere’de Türk mallarının tercih edildiğini kaydetti.

Eğitimde Ticari Bilgi ve İstihbarat, Dış Ticarette Temel Pazarlama Prensipleri, Ticari Bilgi ve İstihbarat ile Hedef Pazarların Tespiti ve son olarak Hedef Pazarda Müşteri Tedarikçi Eğitimi başlıklarında bilgi verildi. Dış ticarette bilgi kaynaklarının kullanımı üzerinde duran Hakan Akın, ihracat ve ithalat yapan firmaların ve dünya üzerinde kara listeye yer alan dış ticaret firmalarının bilgilerine hangi bilgi kaynaklarından alınabileceğinin bilgisini paylaştı.

Temel pazarlama prensipleri konularına da değinen Hakan Akın, pazarlama aşamasına geçilmeden önce hedef kitlenin ve ürünün tepsinin önemli olduğunu vurguladı. Akın, ürün fiyatlandırmasında gözetilecek unsurları da anlattı.

Eğitimde Buldan Ticaret Odasına Desteklerinden dolayı  Pamukkale Üniversitesi Buldan Meslek  Yüksekokulu   Müdürü  Doç.Dr.İsmail ÇEVİŞ'e ve Dış Ticaret Bölüm Başkanı   Yard.Doc.Cumali Eldemir'e sonsuz teşekür ederiz.