MECLİS VE YÖNETİM KURULU BAŞKANLARIMIZ ' DAN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

MECLİS VE YÖNETİM KURULU BAŞKANLARIMIZ ' DAN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

MECLİS VE YÖNETİM KURULU BAŞKANLARIMIZ ' DAN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ
 
Meclis Başkanımız İbrahim Acıkara ve Yönetim Kurulu Başkanımız Halil Baştürkmen , Cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekilliği genel seçim sonuçlarını değerlendirdi.
 
Türkiye’nin, seçimler sonrası yeni bir döneme girdiğine dikkat çeken, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin, vatana ve millete hayırlı, uğurlu olması temennisinde bulundular.
Seçim döneminin geride kaldığına, ekonomi ve diğer öncelikli konulara odaklanılması gerektiğini belirtiler, açıklamalarında şu görüşlere yer verildi:
 
“Ülkemiz bir seçim sürecini daha çok şükür kazasız ve belasız bir şekilde, huzur ve güven ortamı içerisinde geride bıraktı. Halk iradesinin çok geniş bir katılımla sandıkta tecelli ettiği seçim sonuçları bizlere bir kez daha gösterdi ki, ülkemiz sağlam ve güçlü demokrasi yapısıyla tüm dünyaya örnek teşkil etmekte. Son derece demokratik bir ortamda gerçekleşen seçimlerde milletimiz sandıkta son sözünü söyleyerek gelecek için kendi yol haritasını kendisi belirlemiştir. Bundan sonraki süreçte öncelikle seçim atmosferinden hızla çıkarak ana gündem maddelerimize tekrar dönmemiz gerekiyor. Bunların başında da ekonomi geliyor. Bu bağlamda ekonomi alanında gerçekleştirilecek yeni reformlar Türkiye’nin geleceğini inşa edecektir” dedi.
Ayrıca, seçimlerden başarıyla çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakını da kutlayarak, yeni dönemde İlimizi ve bizleri mecliste temsil edecek milletvekillerine başarılar dileyerek, seçim sonuçlarının Türkiye’ye hayırlı olması temennisinde bulunuldu.