Ticaret Odası Başkanımız Halil Baştürkmen istişare toplantısına katıldı.

Ticaret Odası Başkanımız Halil Baştürkmen istişare toplantısına katıldı.

Ticaret Odası Başkanımız Halil Baştürkmen , TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanlığında, oda ve borsa başkanlarıyla birlikte Cumhurbaşkanlığı Makamında ’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile düzenlenen istişare toplantısına katıldı.
Hisarcıklıoğlu, “TOBB ve Oda-Borsa camiası olarak, dün olduğu gibi yarın da, demokrasiden, milletimizden, devletimizden yana olmaya devam edeceğiz” dedi.
Cumhurbaşkanlığı makamında Oda ve Borsa Başkanları ile İstişare Toplantısında bir konuşma yapan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu olağan üstü durum karşısındaki soğukkanlı tavrının ve bu zor süreçte bile ekonomiyi ön planda tutmasının iş dünyasının moralini ve çalışma şevkini artırdığını söyledi. “Bizler, ülkemizin tüccar ve sanayicileri olarak, daha güçlü bir ekonomi için, hiçbir kesintiye uğramadan yola devam etmek azmindeyiz. Bu çerçevede üzerimize düşeni yapıyoruz, yapacağız” diyen Hisarcıklıoğlu, ülke ve millet olarak büyük bir badire atlatıldığını ifade etti.Oda ve borsa başkanları önce TOBB’da buluştu.
TOBB’a bağlı oda ve borsaların başkanları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile istişare toplantısı öncesinde TOBB İkiz Kuleler’de biraraya geldi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin de katıldığı toplantının ardından otobüslerle Cumhurbaşkanlığı Makamına ’na hareket edildi.