Ürün Kategorileri

Lojistik Sektörü Bursa Ticaret Odası

Lojistik Sektörü BTSO’da Masaya Yatırıldı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) bünyesinde faaliyet gösteren meslek komitelerinin sektörlerinde yaşadıkları sorunlara çözmeye dönük adımlarını sürdürüyor. BTSO son olarak lojistik sektöründe faaliyet gösteren firmaların sigortacılık konusunda yaşadıkları sorunları masaya yatırdı. BTSO Altıparmak Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen toplantıya BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Hüseyin Kasap, BTSO Meclis Üyesi ve 48. Meslek Komitesi Başkanı Mehmet Aydın Kalyoncu ve komite üyeleri ile ilçe ticaret ve sanayi odaları üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Duran, komitelerin ve konseylerin çalışmalarıyla BTSO’nun projelerine yön verdiğini ifade etti. Bursa’nın ülke ekonomisinin lider şehirleri arasında bulunduğunu, bu nedenle kentteki ekonomik faaliyetlerin de yoğun olarak gerçekleştiğini belirten İlker Duran, komite ve konseylerin görüşlerini rapor haline getirerek en üst düzeyde ele aldıklarını belirtti.

“FİYATLARDA STANDART YOK”

BTSO Meclis Üyesi ve 48. Meslek Komitesi Başkanı Kalyoncu da lojistik sektöründe faaliyet gösteren firmaların sigortacılık alanında son dönemde önemli sorunlarla karşı karşıya kaldığını söyledi. Sigorta şirketlerinin fiyat farklılıklarının sektörü olumsuz etkilediğini dile getiren Mehmet Aydın Kalyoncu, “Sigorta şirketlerinin fiyatlarında standart oluşmalı” dedi.

“PROFESYONEL ARACILARLA ÇALIŞIN”

TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Hüseyin Kasap ise “Lojistik sektörü iş yapıyorsa Türkiye’nin bütün sektörleri büyüyor demektir. Sizler varsanız sigorta işi yürüyor demektir” diye konuştu. Lojistik firmalarının yaşadıkları sorunların temelinde trafik sigortasındaki olağanüstü artışların olduğunu belirten Kasap, firmalara profesyonel aracılarla çalışmaları tavsiyesinde bulundu. Tramer sisteminde yapılan değişiklikle sigorta şirketlerinin araçla ilgili tüm bilgilere ulaşılabildiğine dikkat çeken Kasap, “İyi sicile sahipseniz, hasar priminde de pazarlık gücü kazanabilirsiniz. Sektördeki firmaların birlikte ve güçlü hareket etmeleri önemli kazanımlar sağlayabilir” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından sektörün güçlü ve zayıf yönleri ile çözüm önerileri de raporlandı.